Důchody.cz

Úterý 18.6.2024

Aktualizováno:28.3.2012 09:00

Jste zde:

Penzijní připojištění

Penzijní připojištění je součást důchodového systému. Toto dobrovolné spoření je podporováno státními příspěvky a daňovými úlevami.

Porovnání výnosů penzijních fondů

Email Tisk PDF
Penzijní fondy porovnání

Penzijní fondy musí podle pravidel připsat 85% výnosů ze svého hospodaření. Porovnejte si výnosy, jak je na tom právě Vás penzijní fond. Zhodnocuje Vaše prostředky tak, jako ostatní fondy?

Výnosy z hospodaření penzijních fondů

Penzijní fondy jsou zajištěny mnoha způsoby, aby bylo hospodaření fondu bezproblémové. Zákon stanovuje přísná pravidla pro vznik a provoz penzijního fondu. Bezpečí zajišťují i přísná pravidla pro investování vložených prostředků. Nejvíce jsou peníze investovány do státem garantovaných cenných papírů - tedy nejméně rizikové. Další povinností je například základní jmění v minimální výši 50 milionů korun tvořené jen peněžitými vklady, které musí být splaceny před podáním žádosti o povolení ke vzniku a činnosti penzijního fondu.

Co je spoření přes penzijní fondy?

Email Tisk PDF

Penzijní připojištění

Penzijní připojištění je v současné době jedno z možností, jak si uspořit ke svému budoucímu důchodu. Je penzijní připojištění stále výhodné? Jaké jsou záruky spoření touto formou?

Státní příspěvek k penzijnímu připojištění

Email Tisk PDF
Státní příspěvek

Stát podporuje spoření na důchod formou penzijního připojištění. Jaká je výše příspěvku, který každý měsíc obdržíte?