Důchody.cz

Úterý 18.6.2024

Aktualizováno:28.3.2012 09:00

Jste zde: Důchodová kalkulačka Spočítejte si výši důchodu

Spočítejte si výši důchodu

Email Tisk PDF
Kolik budu brát důchod?

Naše důchodová kalkulačka Vám spočítá aktuální výši důchodu i věk, ve kterém nárok na starobní důchod dosáhnete.

KDůchodová kalkulačka - výpočet přesné výše starobního důchodu. Kalkulace důchodu závisí na tzv. "vyměřovacím základu", což je hrubá mzda, kterou jste pobírali v jednotlivých letech. Výše důchodu se následně přepočítá podle státem stanovených koeficientů.

VKalkulačka důchodového věku - výpočet roku a měsíce, ve kterém Vám vznikne nárok na odchod do důchodu a na pobírání starovního důchodu. Kalkulace odchodu do důchodu závisí na datumu narození, zda jste muž či žena a na počtu vychovaných dětí, v případě ženy.

Vyplatí se Vám vstoupit do druhého pilíře důchodového systému? Spočítejte si, do jaké míry bude ovlivněn Váš budoucí důchod, pokud se rozhodnete pro vstup do druhého pilíře. Dle důchodové reformy bude věk odchodu do důchodu stejný jak pro muže, tak pro ženy (počet dětí již nebude hrát žádnou roli). Lidé narození v roce 1983 půjdou do důchodu v 68 letech. Hraniční věk pro rozhodnutí o vstupu do druhého pilíře bude 35 let. Klíčovými parametry výpočtu je rok narození, výše hrubé mzdy a zvolená strategie investování pro druhý pilíř.

Důchodová kalkulačka

1Stáhněte si prosím soubor pro kalkulaci starobního důchodu nebo věku odchodu do důchodu

2Zadejte prosím jednoduché údaje pro výpočet